(also clears any remember-me cookie)

Hoiva-avustajia, asumispalvelut vl-sijaiset 2022, Lohjan kaupunki, Lohja

Haemme hoiva-avustajia, myös opiskelijat huomioidaan eri pituisiin vuoden 2022 vuosilomansijaisuuksiin Lohjan kaupungin Ikääntyneiden palveluiden asumispalveluyksiköihin.

Asumispalveluissa tarjoamme ympärivuorokautista hoivaa ja huolenpitoa ikääntyneille asukkaille. Toimimme yhteistyössä asukkaiden läheisten sekä heidän hoitoonsa liittyvien yhteistyökumppaneiden kanssa.

Tehtäviisi kuuluu asukkaiden perustarpeista huolehtiminen palvelu- ja hoitosuunnitelman mukaisesti, avustat tukipalveluiden tuottamisessa sekä vahvistat omalla työlläsi asukkaan sosiaalista kanssakäymistä, toimintakykyä ja osallisuutta sekä toteutat kuntouttavaa virkistystoimintaa.

Työ edellyttää kehittämismyönteistä työotetta ja tiimityöskentelyssä tarvittavia hyviä vuorovaikutustaitoja. Lisäksi odotamme joustavuutta, luotettavuutta sekä asukaslähtöistä ja kuntouttavaa työotetta. Mahdollistamme myös tarvittaessa luvan työyksikkökohtaista erillistä lupaa vaativaan lääkehoitoon riittävällä lisäkoulutuksella. Molempien kotimaisten kielten osaaminen katsotaan eduksi. Meillä on osaava, asiakastyöstä ja sen kehittämisestä kiinnostunut henkilökunta, joka perehdyttää sinut työhön.

Kelpoisuusehto: Hoiva-avustajan koulutus. Myös valmistuvat hoiva-avustajat otetaan huomioon.

Työ on kaksivuorotyötä, mutta hakija voi esittää toiveensa työvuorojen suhteen. Sijaisuuksissa vaaditaan tartuntatautilain 48 §:n edellyttämää rokotussuojaa.

Haastatteluja ja valintoja tehdään jo hakuajan aikana.

Hoiva-avustajan tehtäväkohtainen palkka on 2007,29 € / kk. Lisäksi maksetaan vuorolisät ja mahdolliset kokemuslisät. Opiskelijoiden palkka on 1946,09 €/ kk.

Palkka määräytyy SOTE-sopimuksen mukaan. Koeaika on puolet työsuhteen kestosta.

Lohjan kaupunki on savuton työnantaja.

Yhteystiedot:
Kaisankallio, Tupala ja Kotola, osastonhoitaja Kaisa Niskala puh. 050-3266508, kaisa.niskala@lohja.fi
Kultakodit, osastonhoitaja Pia Blomberg puh. 044-3692470, pia.blomberg@lohja.fi
Kultakartano, osastonhoitaja Tiina Rinkelo puh. 044-3695203, tiina.rinkelo@lohja.fi
Niilonpirtti, osastonhoitaja Birgitta Virolainen puh. 044-0456849, birgitta.virolainen@lohja.fi/tiina.rinkelo@lohja.fi
Pentinkulma, osastonhoitaja Seija Erkkilä puh. 044-3741238, seija.erkkila@lohja.fi
Petäjäkoti ja Kuntoutuskoti Mäntylä, vs. osastonhoitaja Linda Böling puh. 044-5673293, linda.boling@lohja.fi
Palvelukeskus Iltarusko, osastonhoitaja Nina Virtanen puh. 044-7674743 tai nina.virtanen@lohja.fi
Kuntoutus ja hoiva ylihoitaja Hannele Patjas puh. 044-3691121, hannele.patjas@lohja.fi
Lisätietoja
Työ alkaa
sopimuksen mukaan
Palkattavien lukumäärä
1
Työaika
3-vuorotyö
Työn kesto
3-6 kuukautta
Työsuhteen tyyppi
Palkkatyö
Yleistietoja
Tärkeimmät tiedot työpaikasta
Työpaikan sijainti
Virkkalantie 9 B, 08700 LOHJA, Finland
Rekrytointiprosessi
Julkaistu
12.12.2021
Haku päättyy
03.06.2022
Yhteyshenkilö
Pyydämme jättämään ensisijaisesti sähköisen hakemuksen osoitteessa www.kuntarekry.fi määräaikaan mennessä. Voit myös toimittaa kirjallisen hakemuksen 3.6.2022 klo 15.00 mennessä osoitteeseen: Lohjan kaupunki/Lohja rekry, PL 71, 08101 Lohja. Kuoreen tunnus LOH-09-373-21. Kirjallisia hakemuksia ei palauteta.

Aloita hakemuksen ja CV-profiilin tekeminen tästä:

Onko sinulla jo MunJob käyttäjätili?